«

»

Mar 19

BAKIRKÖY BÖCEK İLACI

BAKIRKÖY YAKINLARINDA BÖCEK İLACI ALMAK İSTİYORSANIZ BİZİ ARAMANIZ YETERLİ , TOPTAN BÖCEK İLACI SATAN FİRMAMIZI ARAYIP BÖCEK VE BÖCEK İLAÇLARI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ , MERKEZİMİZ FATİHTEDİR , FİRMAMIZA AİT  UCUZ FİYATLARLA TOPTAN VE PERAKENDE BÖCEK İLACI SATIŞI YAPAN DÜKKANIMIZDAN BÖCEK İLACI , HAŞERE İLACI , HAMAM BÖCEĞİ İLACI , KALORİFER BÖCEĞİ İLACI , KARINCA İLACI , PİRE İLACI , TAHTAKURUSU İLACI , FARE ZEHİRLERİ ,  JEL BÖCEK İLACI , JEL HAMAM BÖCEĞİ İLACI  , JEL KALORİFER BÖCEĞİ İLACI , BAŞTA BAYER MARKASI OLMAK ÜZERE BİRÇOK FİRMANIN BÖCEK İLACINI SATMAKTAYIZ , BÖCEK İLAÇLARI VE BÖCEK İLACI İSİMLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ… DÜKKANINIZDA BÖCEK İLACI ALIP-SATMAK İSTİYORSANIZ BİZİ ARAMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ…

  0545 354 0 367 BAKIRKÖY TOPTAN BÖCEK İLACI 

 

 

 

BAKIRKÖYÜ TARİHİ – KAYNAK BAKIRKÖY BELEDİYESİ

Bakırköy’ ün tarihi İstanbul”un tarihidir. Bakırköy Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna da gelmiştir.

Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy, 1925’de de bugünkü Bakırköy adını almıştır. İlçe sınırları içinde bulunan Yeşilköy (Ayestefanos) 1877-78′ de Rus işgaline uğramış (3 Mart 1878)”de  Ayestefanos Antlaşması da burada imzalanmıştır.

II. Abdülhamit burada tahttan indirilmiştir. Bakırköy’ ün tarihi gelişiminde Fransız işgalinin pek çok etkisi görülmüştür.
İşgal daha sonra İstanbul’ un kurtuluşu ile ortadan kalktı. Cumhuriyet dönemine adım atıldı. Hepdoman, Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna geldi.

İstanbul 12. yüzyılda Latin İmparatorluğu’ nun bir parçası olunca Hepdoman da İstanbul’ un kaderini paylaştı. Hepdoman adından başka Jeptimum adıyla anılan Bakırköy, Bizans”ın son dönemlerinde Makrohori (Uzunköy) olarak adlandırılıyor. 14. yüzyılın ortalarında Osmanlıların eline geçmesiyle, adı Makriköy’ e dönüştü. Türklerin Bakırköy’ e yoğun olarak yerleşmeleri 15. yüzyıllara rastlar.

II. Abdülhamit döneminde gelişen ve köşklerle donanan Makriköy, 19. yüzyıl sonlarından beri İstanbul”un bir ilçesi durumundaydı.

1925′ te ulusal sınırlar içindeki yabancı kaynaklı adların değiştirilmesi sırasında, adı Bakırköy olarak belirlendi. İlçe sınırları içinde yer alan Yeşilköy(Ayastefanos), tarihsel bakımdan önem taşımaktadır. 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında, Rus işgaline uğramış ve ünlü Ayestefanos Anlaşması (3 Mart 1878) burada imzalanmıştı.

Bir başka önemli olay da, 31 Mart olayını bastırmak için Selanik’ ten yola çıkan Hareket Ordusu’ nun 1909′ da Ayestefonos’ a gelmesidir. Burada toplanan Meclis-Milli, II. Abdülhamit’ in tahttan indirilmesine karar vermişti.

1. Dünya Savaşı’ nın sonlarında Fransız askeri işgali altında bulunması Bakırköy’ ün tarihi gelişmesinde ayrı bir olaydır. İşgal, İstanbul’ un kuruluşu ile ortadan kalktı, Bakırköy de Cumhuriyet dönemine adım attı.

Tarihi gelişmesi içinde, Antik Çağ’ dan günümüze çeşitli tarihi eser bırakan Bakırköy”ün önemli tarihi eserleri olarak, Bizans döneminden kalma Fildamı (Fildamı Sarnıcı), 17. yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Baruthane, aynı dönemde yapılan, ancak 1875”de Sultan Abdülaziz tarafından yeniden inşa edilen Çarşı Camii ve Çeşmesi, aynı dönemde yaptırıldığı sanılan Şifa Hamamı, 19. yüzyılda yaptırılan Bez Fabrikası (Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi), Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler, köşkler, Florya Deniz Köşkü sayılabilir.